mdklaczynska
    strona glówna     o pisarce     publikacje    kontakt    linki
polski    english    nederlands    
 
 

Seria książek dla dzieci zatytułowana: Ważne rozmowy Krysi o świecie

Jak nauczyć dziecko podejmowania samodzielnych decyzji, szczególnie gdy są one niezgodne ze stylem życia, modą i poglądami wszystkich wokół? Jak nauczyć dziecko, że być jest naprawdę ważniejsze niż mieć? Jak wykształcić w dziecku tak silną odwagę, aby pozwoliła mu ona iść własną drogą i słusznie postępować? Jak wygrać z cywilizacją o człowieczeństwo swojego dziecka?

Krysia, główna bohaterka serii, i jej kilkoro przyjaciół mieszkają w małej wsi, z dala od wielkiej cywilizacji. Dzieci przeżywając swoje przygody stykają się z rożnymi, niecodziennymi sytuacjami. Z początku zdarzenia, których doświadczają wydają im się jedynie niewinnym elementem ich dziecięcego świata, później dowiadują się, że w rzeczywistości są częścią czegoś bardzo ważnego.

Seria w całości została poświęcona ważnym, społecznym tematom. Przeznaczona jest dla wrażliwych na drugiego człowieka i przyszłość świata rodziców oraz dla dzieci, które rozumieją więcej niż ich rodzicom się wydaje.


conversations about the tolerance book

Główna bohaterka serii Krysia po raz pierwszy styka się ze zjawiskiem nietolerancji. W grupie jej przyjaciół, bowiem, znalazła się dziewczynka, którą reszta postanowiła wykluczyć. Co takiego różni dziewczynkę od jej rówieśników? Czy decyzja o jej wykluczeniu może przynieść ze sobą coś dobrego? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomogą Krysi oraz jej przyjaciołom dorośli, tata i dziadek. Podczas nietuzinkowych rozmów z nimi, dzieci dowiedzą się, jakie konsekwencje powodują zachowania tolerancyjne, a jakie konsekwencje zachowania nietolerancyjne. Czy tolerancja ma jakieś granice i czy nietolerancję można czymś usprawiedliwić?
W sprzedaży tom 1: Rozmowy o tolerancji, Gdańsk, 2013. Dostępny jest w księgarniach na terenie całego kraju oraz w sprzedaży internetowej.

RECENZJE:
http://moznaprzeczytac.pl/wazne-rozmowy-krysi-o-swiecie-tom-1-rozmowy-o-tolerancji-malgorzata-danuta-klaczynska/
http://napieknej.wordpress.com/2013/10/27/wazne-rozmowy-krysi-o-swiecie-malgorzata-danuta-klaczynska/
http://annasikorska.blogspot.nl/2014/05/magorzata-d-kaczynska-wazne-rozmowy.html


conversations about the tolerance book

Po rozważaniach na temat tolerancji nadszedł czas, by Krysia zmierzyła się z zagadnieniem konsumpcjonizmu, największego ze współczesnych problemów ludzkości. Zarówno ją, jak i jej przyjaciół czeka wiele trudnych pytań i poważnych wyborów. Na szczęście zawsze mogą liczyć na tatę i dziadka Krysi, dzięki pomocy których – krok po kroku – rozwiążą tajemnicę, jaka łączy kupowanie nowych gadżetów, zabawek, słodyczy czy zbędnych ubrań z wolnością myśli, miłością do natury i odpowiedzialnością za własny rozwój oraz całą naszą planetę.
W sprzedaży tom 2: Rozmowy o konsumpcjonizmie, Gdańsk, 2014. Dostępny jest w księgarniach na terenie całego kraju oraz w sprzedaży internetowej.


http://www.mdklaczynska.com

W przygotowaniu tom 3: Rozmowy o homoseksualności.